44
Ertuğrul  Koçoğlu
Lawyer A

About me

KCL Hukuk Bürosu, İstanbul Ataşehir Merkezli Olarak Çalışan Türkiye’nin Her Yerine Hukuki Hizmet Veren Alanında İhtisaslaşmış Avukatlar Tarafından Kurulmuş Bir Hukuk Bürosudur. Türkiye’nin gelişen ve dünyaya entegre olan ekonomisi ve bu kapsamda çeşitlenen hizmet taleplerine cevap verebilmek amacı ile KCL Hukuk Bürosu bünyesinde, konusunda uzman avukatlardan oluşan büyük bir ekibimiz bulunmaktadır. Ekibimiz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu avukatlardan oluşmaktadır.

My specializations

Civil law
a branch of law that combines legal norms regulating property, as well as related and unrelated personal non-property relations that arise between different organizations and citizens, as well as between individual citizens.
Administrative law
the branch of law that is designed to regulate the rights and obligations of legal entities and individuals, their relations with local government bodies and with executive authorities.
Criminal law
a branch of law, a set of legal norms that determine the criminality and punishability of an act, as well as the grounds for criminal liability and exemption from it.

İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Mezun
Marmara Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
yatay geçiş

Akol Hukuk Bürosu
Avukat
Divan Hukuk Bürosu
Avukat
KCL Hukuk Bürosu
Avukatı